Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Багато хто досі не знає, що реанімації є відкритими

Багато хто досі не знає, що реанімації є відкритими. Тобто пацієнта в реанімації також можна відвідувати та залишатися поруч тривалий час. Розповідаємо👇

🟢 Реанімації є відкритими для родичів чи знайомих пацієнтів. Вільний доступ затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я ще у 2016 році.

🟢 Також у вимогах до багатьох медичних пакетів, за якими НСЗУ укладає договори з медичними закладами, прописано окремим пунктом (❗) забезпечення права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами.

🟢 Тож кожна лікарня, в яких є палати чи відділення інтенсивної терапії, має забезпечити право на допуск до пацієнта 24/7.

🟢 Один відвідувач може бути біля пацієнта без обмежень по часу. Одночасно біля пацієнта може бути не більше двох людей.

🟢 Відвідувачем може бути будь-яка особа незалежно від родинних стосунків. Але ті, хто не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.

❗Вільний доступ до реанімації передбачає дотримання певних правил. Наприклад:

📌 Потрібно дослухатися до інструкцій, порад та прохань медичного персоналу. Наприклад, медичні працівники можуть попросити тимчасово залишити палату, якщо виникне необхідність проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру. Така вимога медичного працівника є обов’язковою до виконання.

📌 Не можна відвідувати реанімацію у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, маючи інфекційне захворювання. Або якщо нещодавно мали контакт з носієм інфекційного захворювання.

📌 Потрібно ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта, зокрема інших пацієнтів, які знаходяться у палаті ВІТ.

📌 Категорично заборонено чіпати апаратуру ВІТ та будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.

Детальніше про права та обов’язки відвідувачів, а також дії, якщо їх не пускають до реанімації можна прочитати тут, у Наказі МОЗ №592 ➡️ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0883-16#Text

Джерело: https://www.facebook.com/story.php?id=100024034549512&story_fbid=1615480415929761

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter