Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Били, знущалися та робили уколи: що робили загарбники у Снігірівці (відео)

Били, знущалися та робили уколи: що робили загарбники у Снігірівці (відео)

Если Вас интересуют: грузоперевозки в Николаеве – рекомендуем именно этого перевозчика.

Місто Снігирівка Миколаївської області під час окупації зазнавало постійних обстрілів з боку російської армії. Місцеві жителі розповіли, як у цей час поводилися російські військові та як тепер налагоджується життя під українським прапором.

Про це йдеться в проекті Радіо Свобода “Новини Приазов’я”.

«Армія Путіна прийшла голодна, бідна. Зразу пішли тинятися по хатах, грабувати хати, льохи, льохи, геть усе вигрібати. І почався ґвалт – забрали в «підвал», там знущалися над якимись «атошниками» (учасниками АТО – ред.), забрали, списки залишилися в кабінеті. Який, уточнювати не буду. Але за списками ловили «атошників» і знущалися з них», – згадав початок окупації під час розмови місцевий житель Юрій Ванін.

За його словами, окупанти увійшли в місто з боку Василівського мосту. Чоловік розповідає, що під час перебування окупантів у місті жилося важко.

Серед тих, хто перебував у лавах російської армії, були як самі росіяни, так і так звана «ДНР» («ДНР» – незаконне збройне формування – ред.), але поведінка всіх була однаково зухвалою, — розповідає жителька Снігирівки.

«Вони розібрали мою машину: «Відійди і не заважай, потрібні запчастини». все! Розібрали машину. Без дозволу, без нічого. До війни в мене був магазин. Принести продукти. На першому ж ході вони (окупанти – ред.) забрали всі продукти. Там було десь двадцять тисяч товару. Також забрали побутову техніку – телевізори, холодильники, пральні машини. Вони прийшли грабувати і знищувати український народ», – сказав Юрій Ванін.

За словами чоловіка, награбоване загарбники повантажили в автомобіль і відправили до Криму. Коли Путін оголосив воєнний стан на новоокупованих територіях, пограбування населення військовими посилилося, каже жителька Снігирівки.

Жителі Снігірівки часто залишалися без речей під час обшуків, які проводили окупанти.

“Знаю, у моїх знайомих був обшук, господарів не було, вони (окупанти – ред.) зайшли. Тож взяли навіть приладдя для гоління. Шукали «бандерівців», «нацистів» і всіх інших. Вони сказали: «У вас в кожній хаті багато зброї. НАТО вас дало, у вас зброя в кожній хаті». Ми дивилися на них і думали, що це за дикі люди. Яка зброя?», – розповіла мешканка Марія.

Мешканці міста кажуть, що такі обшуки проводили досить часто.

«Пошуки — це лише назва. Перевернули будинок. У мого сусіда був такий «обшук». Сусід у Маріуполі потрапив у полон. І вони прийшли куди потрібно. Це не обшук, там все перевернули, двері повибивали, все вибили, все перевернули. Тільки назва – «розшук», – сказав Юрій Ванін.

За його словами, після таких «обшуків» багатьох забрали «в підвал».

«Підвал» — це міліція по вул. Суворова. Можливо, є ще якісь «підвали». Забрали сусіда «в підвал». Тримали його там дванадцять днів. Вони знущалися над ними без причини. Били, «тестували» кулаки. Був у синцях, весь побитий. Сусідка розповіла, що навіть робили якісь внутрішньовенні уколи», – розповіла жителька Снігирівки.

За словами мешканців, спочатку під час окупації по сусідству жили російські військові, а потім почали переселятися в будинки містян, які виїхали. Усі 8 місяців окупації місто постійно обстрілювали.

«Їхали, їхали, машини, БТРи – все повно солдатів. Це було так страшно. Ми дивилися-дивилися, а потім побігли і сховалися. Ми боялися. Вони так і зробили – збоку, з переправи, взяли танк, розвернули і обстріляли нас. Ніби це роблять Збройні сили України. Але ми всі знали, хто це був. Було страшно, а тепер добре. Спасибі, що є Збройні Сили України», – каже мешканка Марія.

Містяни пригадують, що наприкінці окупації російські військові були чисельніші за мешканців, а перед втечею вони активніше обстрілювали місто.

«Минулого разу теж бомбили. Всю схему розбомбили, завод розбомбили. Танк сховався за моїм будинком. Маю тепер дах – хоч макарони мий, а хата вціліла. Так і вижили. Хто хотів, той вижив. Хоча є загиблі – мирні жителі», – додав чоловік.

Майже весь час окупації жителі Снігирівки жили без електрики.

«Світло зникло в перший день окупації або ще до окупації. Вони (загарбники – ред.) все так повбивали. І не було його близько півроку. А потім люди вийшли із ситуації завдяки сонячним батареям. Може, це було не дуже законно, але ми так вижили», – розповіла Марія.

Крім того, начальник Снігирівської міської військової адміністрації Іван Кухта зазначив, що місто все ще піддається обстрілам, але зараз “гуманітарна ситуація стабільна” – водо- та енергопостачання відновлюються.

«Все працює на дизель-генераторах. Сьогодні ми подаємо воду і на дизель-генератори в Снігірівці. Але я думаю, що найближчим часом ситуація буде іншою», — сказав Кухта «Новостям Приазовья».

За його словами, у Снігірівці працює гуманітарний штаб. Але через проблеми з транспортним сполученням гуманітарну допомогу не можуть доставити в усі села громади.

«У зв’язку з тим, що мости зруйновані – вони майже всі зруйновані по Снігирівській ТО – є проблема доставити велику кількість допомоги, точніше, в тому обсязі, який зараз необхідний. Але ми все одно доставляємо», – запевнив він.

Джерело: https://korabelov.info/2022/12/373004/izbivali-izdevalis-i-delali-ukoly-chto-tvorili-okkupanty-v-snigirevke-video/

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter