Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

🇺🇦 До Дня вишиванки у Миколаєві! 2022

🇺🇦 До Дня вишиванки у Миколаєві! 2022
🇺🇦 До Дня вишиванки у Миколаєві! 2022

📷 1900-ті рр. Миколаїв. Група у вишитих сорочках та національних одностроях. Фотоательє «Російська фотографія» А. Шифріна по вул. Соборній.

Через шалений попит на фотознімки вже на початку ХХ ст. у Миколаєві працювали десятки фотоательє. Більшість з них у самому центрі міста поруч із готелями та ювелірними магазинами.

Такі ательє займали два поверхи. На першому, як правило, розташувались хол, приймальна та лабораторія, на другому – знімальний павільйон, розділений на кілька секцій. Кожна з них мала своє функціональне призначення: для портретної зйомки (у повний зріст), сімейної та групової (до 20 осіб). Фотографовані самостійно могли обрати фон світлини: їх у кожній секції було декілька варіантів.

Фотомайстерні Шифріна щонайменше чотири рази міняли свою «прописку» по вул. Соборній. «Російська фотографія» діяла в орендованому будинку міщанки Євдокії Каменської (ріг вул. Нікольська).

За цією ж адресою деякий час працював Мендель Кріммер – один із найпопулярніших миколаївських фотографів того часу. Також відомо про інші дві локації закладу: у будинку юрисконсульта та гласного міської думи Кранцфельда (ріг вул. Велика Морська) та в будинку Саказчі (біля готелю «Лондонська»). Інша фотомайстерня Шифріна із назвою «Модерн» розмістилася у будинку купця Ісака-Янгеля Цукермана, власника годинникового та ювелірного магазину по вул. Соборній (квартал між вул. Потьомкінська та вул. Шевченка).

Основною клієнтурою тоді були місцеві владна та військова еліта, духовенство, гласні міської думи, купці, промисловці тощо. Пізніше, фотографія стає більш доступним задоволенням і користується ще більш широким попитом в миколаївців.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.