Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

“Колону зупинили 8 осіб і одна гармата”: викладач-десантник НУК розповів про бій за Миколаїв

“Колону зупинили 8 осіб і одна гармата”: викладач-десантник НУК розповів про бій за Миколаїв

Если Вас интересуют: грузоперевозки в Николаеве – рекомендуем именно этого перевозчика.

Кандидат технічних наук, а нині старший сержант, артилерист 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Сергій Копійка розповів про найважчий бій за Миколаїв, який точився на підступах до міста.

Розповідь Сергія опублікували на сторінці фонду «Повернись живим».

«Найважчий мій бій був 7 березня на околиці Миколаєва. Колону ворожої техніки зупинили ми з побратимами: 8 чоловік і одна гармата, і та була покалічена. Не думали, що хтось із нас виживе: варіантів не було», – згадує свій другий день народження викладач Національного університету кораблебудування, а нині старший сержант, артилерист 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Сергій Копійка. .

Він упевнений, що його артилерійський розрахунок врятував ланцюг неймовірних збігів обставин і підтримка побратимів:

«Нашу гармату дуже швидко розстріляли з танка та БМП. Ми вели вогонь, незважаючи на пошкодження, прямою наводкою, скільки могли. А потім стрільба на дуже короткій відстані з 15 метрів. Патронів було мало. А проти нас танки і «бехи»… Але, слава Богу, допомогли наші суміжні частини. Відкрили вогонь з САУ фактично за нашими координатами і відкинули ворога», – розповідає артилерист. І додає, що впертий опір став для російських загарбників несподіванкою.

54-річний Сергій Копійка – кандидат технічних наук, фахівець з використання композиційних матеріалів, відомий як в Україні, так і за кордоном.

Але він однозначно заступався за Україну: спочатку в 2014 році, а потім і в перший день повномасштабного вторгнення.

«Чесно кажучи, я пішов битися з «корисливих міркувань», — посміхається він. «Тому що я не можу уявити, як би я почувався, якби не пішов. Що б я сказав доньці, та й усім навколо. Кожен воює за свою країну, а я б сидів вдома? 24 лютого я вже був у частині. Пішов, щоб не зрадити.

Порівняно з 2014 роком війна стала жорсткішою, але й українська артилерія виходить на новий якісний рівень: зокрема, активно використовує БПЛА, комп’ютери, планшети з програмами для артилерії та інші технологічні рішення, зауважує Сергій Копійка.

79 артилеристів і розвідників нещодавно отримали додаткове спорядження від фонду «Повернись живим». І вже в роботі, підтверджує стрілець:
«Завдяки допомозі нам є з чим боротися. Це все дуже дешево. А без благодійної допомоги швидко доставити такі обсяги обладнання було б неможливо. Так, ми втрачаємо дрони. Але ми дбаємо про життя бійців: воно найдорожче».

Найбільше хвилюється воїн, педагог і науковець – це життя його дружини та доньки, які залишилися в Україні та пішли добровольцями до лав Збройних Сил України. Тому головна його мотивація – перемога.

Більше наших новин читайте в Telegram-каналі @korabelov_info

Джерело: https://korabelov.info/2022/11/371300/kolonnu-ostanovili-8-chelovek-i-odna-pushka-prepodavatel-nuk-desantnik-rasskazal-o-boe-za-nikolaev/

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter