Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр

Розклад:

З 10:00 до 18:30

Вартість:

Контакти:

(+3 80512) 37-21-69, Каса: (+3 80512) 37-21-69, [email protected]

2022 – 88 театральний сезон

2022 - 88 театральний сезон
(клік для сбільшення)

 

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр — театр, розташований в історичній частині Миколаєва на перетині вулиць Лягіна та Адміральської. Будівля театру, побудована 1881 року, є пам’яткою архітектури. Нинішній творчий колектив театру було організовано у 1922 році у Луганську.

Миколаївський академічний художній російський драматичний театр ставить вистави українською та російською мовами.

 

Історія театру

Творчий колектив було створено 1922 року в Луганську російським актором і режисером Григорієм Свободіним. Це був перший російський театр, що виник у республіці в післяреволюційний період.

Николаевский художественный академический русский драматический театр

12 років трупа мала статус пересувного театру під назвою «Шахтарка Донбасу». Діяльність театру мала широкий резонанс, у 1927 році московський журнал «Современный театр» відзначав «Шахтарку Донбасу» як «найсерйозніший з російських драматичних театрів України». Незабаром колектив отримав право писати у своїх афішах — «Художній театр України».

У 1934–1935 роках театр стає стаціонарним і розташовується в Миколаєві. У 1939 році «за численними побажаннями трудящих» театру було надане ім’я льотчика В. П. Чкалова (цю назву театр носив до 1994 року).

Колектив пересувного театру «Шахтарка Донбасу», 1935 р
Колектив пересувного театру «Шахтарка Донбасу», 1935 р

 

До 75-річчя Миколаївському російському художньому драматичному театру було присвоєно статус «Академічний».

На сьогодні в театрі працює 141 особа, серед них народний артист України Віктор Пасічник і 6 заслужених артистів України.

Миколаївський художній російський драматичний театр пройшов великий творчий шлях. Поставлено більше 700 вистав. Він у числі провідних творчих колективів України, неодноразово виступав у Києві, об’їхав з гастролями всю Україну, побував у Росії, Білорусії, Молдавії, Естонії, Болгарії, Румунії. Багато разів був учасником і лауреатом міжнародних, всесоюзних, всеукраїнських фестивалів і конкурсів, у тому числі Всеукраїнських фестивалів: “Київська театральна весна”, фестиваль-спектаклів малих сцен, театрального конкурсу “Прем’єри сезону”, Всесоюзного фестивалю польської драматургії, тетрального фестивалю “Мельпомена Таврії” та інших. Театр брав участь у Днях культури Миколаївської області, які проходили у м. Києві 19-21 травня 2009 року. На столичних сценах були показані вистави “Дядя Ваня” (А. Чехова) і “Очень простая история” (М. Ладо), які отримали високу оцінку. У репертуарі театру 27 вистав. Серед них– класичні і сучасні твори: “Дядя Ваня”, “Дети Ванюшина ”, “Конкурс”, “Очень простая история”, “Верона”, “Еще одна история любви”, “Театр Нерона и Сенеки”, “Нельская башня” та інші. Кожного театрального сезону відбуваються прем’єри.

Афіші пам'ятки

Сайт нещодавно запустився, тож на ньому можуть бути помилки. Дякуємо за пропозиції та зауваження 👋

Як до вас звертатись
Ваш email
Повідомлення*