Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Миколаївський обласний краєзнавчий музей

до всіх пам'яток

Розклад:

10.00 - 18.00, Вихідний день п’ятниця

Вартість:

10 - 30 грн.

Контакти:

(0512) 37-70-14, (0512) 37-37-06, museum.mk.ua

Миколаївський краєзнавчий музей є не просто регіональним музеєм, а місцем із багатою історією. У 1792 році була відправлена ​​перша експедиція матросів до Ольвії. Її метою стали пошуки старовини.

Миколаївський обласний краєзнавчий музей / Николаевский областной краеведческий музей
Миколаївський обласний краєзнавчий музей / Николаевский областной краеведческий музей

Миколаївський обласний краєзнавчий музей / Николаевский областной краеведческий музей

Проходили вони досить успішно, вже до початку 19 століття кількість цінностей стала настільки великою, що постало питання про відкриття музею для їх зберігання. За указом головного командира Чорноморських портів маркіза де Траверсе у місті було створено кабінет рідкостей, який у 1803 році переобладнали під музей. Краєзнавчий музей у Миколаєві входить до найперших музеїв давнини в Російській імперії. В 1806 він був єдиним музеєм Новоросії, в який звозилися всі археологічні знахідки. У 1838 році було збудовано спеціальний павільйон для експозицій.

Саме колекція Миколаївського краєзнавчого музею лягла в основу для відкриття місцевих музеїв у таких містах, як Керч, Одеса та Херсон. Колекція сильно постраждала під час Кримської війни 1856 року, Жовтневої революції та Великої Вітчизняної війни. У цей час експозиція постійно переїжджала з будівлі до будівлі, внаслідок чого багато артефактів було безповоротно втрачено. 1950 року у Миколаївського музею починається нове життя. Колекція поповнюється новими експонатами.

Оновлений музей відчиняє свої двері для відвідувачів. З 2012 року він розміщується у приміщенні-пам’ятнику національного значення «Старофлотські казарми». В експозиції музею знаходяться понад 160 тис. експонатів, усі вони поділені на тематичні виставки. В основному це предмети античності з Ольвії, інструменти Київської Русі, зброя козаків та багато інших цінних об’єктів.

 

Миколаївський обласний краєзнавчий музей Події: