Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

“У магазинах є все”, – заступник мера Сенкевич заявив, що миколаївцям не потрібні “президентські” пайки

“У магазинах є все”, – заступник мера Сенкевич заявив, що миколаївцям не потрібні “президентські” пайки

Рекомендую лучший зоопарк в Украине: Николаевский зоопарк.

Як відомо, у населених пунктах прифронтової та окупованої території України під час війни розповсюджують в народі називають “президентським пайком” (точніше «державні» – комплекти товарів, що закуповуються за державні кошти, перелік яких затверджується постановою Кабінету Міністрів). У Миколаєві їх почали видавати в червні.

Перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков У коментарі «Новости-N» він розповів, що ще в березні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, уряд вирішив підтримати своїх громадян і виділив кошти на закупівлю продуктів, які можна було їм роздати у вигляді гуманітарної допомоги.

Те, що перші поставки почалися лише влітку, Луков пояснив так: мова йде про державні закупівлі, і вони здійснюються за дуже довгою, громіздкою процедурою.

Органом, відповідальним за доставку продуктових наборів у Миколаївську область, рішенням уряду визначено Одеську обласну військово-цивільну адміністрацію.

«Закупівля продукції здійснюється через Укрзалізницю. Потім Укрзалізниця передає продукцію в Одеське КП, а воно самостійно пакує комплекти і переправляє в Миколаїв, або продукція передається приватним логістичним компаніям, які частинами доставляють її в місто».– сказав Луков виданню “Злочинності.НІ”.

«Виконавцем доставки цих продуктових наборів миколаївцям», як висловився перший заступник мера, виступає міська рада.

– У нас є рішення виконкому, яким ми доручили районним адміністраціям залучити бюджетників – працівників сфери освіти, культури, спорту – для комплектації цих пайків, продуктових наборів. Ці набори надходять до нас в упакованому вигляді – окремі вироби, окремі частини. Окремо порожні ящики, окремо цукор, борошно, масло – все йде окремими поставками, – продовжив пояснення Віталій Луков.

Міська влада Миколаєва навесні подала заявку на 160 тисяч осіб. Зараз за містом закріплено 110 тисяч таких наборів.

«Погоджено, що продуктові набори роздаватимуть районні адміністрації. Створено систему електронного реєстру, куди вносяться ті, хто вже отримав комплект за ідентифікаційним номером. Створено пункти, де є навчені люди. Ми також визначилися, що будемо роздавати По 5 тисяч комплектів на кожен районпочинаючи з Корабельного, бо він найбільше постраждав від створінь (Росії, – прим.), далі 5 тис. Інгульського, 5 тис. Центрального і 5 тис. Заводського, а потім знову навколо. Причому комплекти надходять не постійно, тому зробили хоч якусь консистенцію», – каже Луков.

«В районі корабля все пройшло більш-менш тихо. Кульбакіно – це окремий мікрорайон, в Будинку культури є хороший адекватний, він поступово роздавав ці комплекти, чітко розписував на вулицях, хто і коли прийшов (раніше “Корабельов.Інфо” повідомляв: Конфлікт з “ президентський пайок» у Корабельному районі зростає) .

Потім видали в Балабанівці (про це читайте: Скандали та бійки: як у Корабельному отримують “президентський пайок”), і таким чином видали 5000 наборів.

Потім було 2000 літрів молока, яке ще не доопрацьовано іншими продуктами. Зараз знаходиться на складі в Корабельному районі. Ми робили заявку на Одесу, щоб нам не привозили нове молоко, а давали все необхідне для того, щоб поповнити запас молока, який у нас є, – пояснив віце-мер.

Потім майже одночасно почалося поширення в Центральному та Інгульському районах. Набори надійшли до Центрального району вже готовими, але між людьми все одно виникали конфлікти, миколаївці викликали поліцію, бо хтось не встиг отримати свій набір.

Вся продукція надходила в Інгульський район різними упаковками, а бюджетникам доводилося комплектувати набори самотужки, під час чого виявилося, що на тисячу наборів чаю не вистачить, тоді вони будуть недоукомплектовані.

«Залишилося 4 тис. ящиків, з них близько 2 тис. роздали великим підприємствам області, щоб вони організували роздачу відповідно до процедури і швидше. Решту видали в школі, на паркані школи написали розклад і вулиці, мешканці яких можуть отримувати пайки. Цю школу обрали у зв’язку з тим, що там є спеціалісти, які мають доступ до електронної системи, несуть відповідальність, до того ж територія закладу дозволяє розмістити стільки ящиків і запакувати їх», – пояснила. Віталій Луков.

Раніше повідомлялося:
«Це тварь», — чиновник Луков про невдоволеного миколаївця:
черговий скандал із роздачею «президентських» пайків у місті

Чиновник додав, що через конфлікт провів чергову нараду з керівниками районів і наполягав на тому, щоб роздачу наборів проводили в уже наявних мікрорайонах, наприклад, привезти певну кількість наборів на Матвіївку, потім в урочище Ракета. , Тернівка, і тоді всі жителі отримають набори і будуть задоволені.

Луков підкреслив, що це не благодійна допомога, яка надходить до Миколаєва сотнями тонн від різних організацій, а товари, які проходять через державні закупівлі, тому надходять «маленькими дозами» і потребують більш жорсткого обліку.

Чесно кажучи, вважаю, що не варто було це починати, – переконана віце-мер. – У нас достатньо гуманітарних місійі ми могли не витрачати на це бюджетні кошти, а видати ті набори, які вже надходять до нас за гуманітарними програмами.

Такі набори, за умовчанням, надаються кожному жителю прифронтового міста. Водночас Віталій Луков вважає, що уряд не до кінця продумав цю соціальну програму, оскільки не дав конкретного списку людей, які мають право на гуманітарну допомогу (за словами чиновника, є ті, хто потребує більше, бо вони залишився без роботи або перебуває у скрутному матеріальному становищі, але є ті, хто просто «хоче отримати її безкоштовно»).

«Можливо, в березні уряд не розумів, які будуть гуманітарні потоки до нас, і вирішив виділити ці кошти… Зараз є потужні продуктові потоки від організацій до Миколаєва – ООН, наприклад, щоб купити продукти для бюджетні кошти, коли не вистачає на армію або навіть щось, що мені здається недоцільним.

Треба масово і потужно допомагати там, де ми деокупуємо громади, щоб люди бачили, що у нас нормальна держава, яка дбає про людей.

А в Миколаєві – так, стріляють, але в магазинах все є, зарплата є, пенсії є, комуналка не подорожчала, соціальні виплати є, пайки роздають, то можна пайки окремо видавати. на кожну людину з державних коштів – ну можна й без цьогочи принаймні родина в цілому.

Тому я сподіваюся, що це рішення буде виправлене, бо немає конкретних критеріїв, кого розподіляти. Я знаю ситуації, коли люди виїжджали з Кульбакіного в інші частини міста чи області взагалі, тому що там справді страшно, але коли чули, що можна отримати пайок, брали таксі і приїжджали. Брати вартість таксі та продуктового набору нераціонально. Це так має бути? Але деякі хочуть безкоштовно», – каже Луков.

Чиновник також зазначив, що жодних обмежень щодо видачі цих пайків немає. Він сподівається, що до кінця року всі ці набори будуть роздані.

І я б хотів, щоб уряд або змінив цю програму, або навіть припинив її.. Тому що, по-перше, вона видається всім – і хто працює, і хто не працює, але головне – бути зареєстрованим у Миколаєві, – сказав перший заступник міського голови Сенкевич.

Нагадаємо, ми писали:

Більше наших новин читайте в Telegram-каналі @korabelov_info

Джерело: https://korabelov.info/2022/10/366970/v-magazinah-vsjo-est-zam-senkevicha-zayavil-chto-nikolaevcam-ne-nuzhny-prezidentskie-pajki/

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter