Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Війна: Миколаївських контрактників можуть перевести на бюджет

Війна: Миколаївських контрактників можуть перевести на бюджет

Рекомендую лучший зоопарк в Украине: Николаевский зоопарк.

Кабінет міністрів прийняв постанову, завдяки якій студенти старших курсів вишів і ПТУ, які зараз навчаються на контрактній основі, зможуть переходити на бюджет.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«У нас є ще одне надзвичайно важливе рішення у сфері освіти. Ми приймаємо постанову, завдяки якій студенти старших курсів ВНЗ і ПТУ, які зараз навчаються на контрактній формі, зможуть переходити на бюджет. Про які категорії учнів йде мова?

По-перше, це стосується дітей загиблих захисників та захисників України, учасників бойових дій та їхніх дітей. По-друге, це стосується і внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з окупованих населених пунктів або там, де ведуться активні бойові дії», – сказав Шмигаль.

За його словами, усі студенти з цих категорій, зараховані на контракт до 2021 року включно, зможуть продовжити навчання за державний кошт.

Загалом у цьому році мова йде про понад 80 тисяч осіб. Цього року держава виділить на відповідний проект 363 млн грн», – додав прем’єр.

«В умовах складного економічного становища переселенців, а також підтримки українців, які захищали і захищають Україну, уряд вважає цей проект правильним і справедливим рішенням», – підсумував Шмигаль.

Як пояснили в Мінреінтеграції, можливість перевестися на навчання за державний кошт отримали такі категорії студентів:

  • осіб, які проживають на тимчасово окупованій території в умовах воєнного стану, на території громад, розташованих у районі ведення бойових (бойових) дій або в тимчасовій окупації, оточенні (блокаді) на території громад, станом на 15 жовтня та 15 лютого відповідного року, включені до переліку (Миколаївська область), затвердженого Мінреінтеграції;
  • особи, які залишили такі території;
  • діти загиблих захисників України;
  • учасники бойових дій та діти;
  • інваліди війни та їхні діти.

Для перерахування на бюджет здобувачам освіти, включеним до списку, затвердженого наказом, необхідно звернутися до керівника навчального закладу. Виш здійснює перевірку поданих документів, що підтверджують право на переведення, пояснили в міністерстві.

Також студенти отримуватимуть соціальну стипендію. Його розмір залежно від категорії стипендіатів та типу навчального закладу визначає МОН.

«Переведення буде здійснено за рахунок невикористаних у 2022 році місць державного замовлення, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останнього можливе збільшення обсягів державного замовлення», – додали в уряді.

Більше наших новин читайте в Telegram-каналі @korabelov_info

Джерело: https://korabelov.info/2022/10/366209/vojna-nikolaevskie-studenty-kontraktniki-mogut-perevestis-na-bjudzhet/

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.