Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Як підготувати дитину до школи: декілька порад

Навчання в школі — це важливий етап в житті дитини та її батьків. Саме тому малюка необхідно правильно підготувати до нього. Допомогти в цьому може дошкільна підготовка. Групи раннього (2-3 роки), молодшого (3-4 роки), середнього віку (4-5 років) сприяють розвитку необхідних умінь та навичок, які полегшать процес становлення учня. В цій статті розповідаємо про підготовку дитини до школи.

Як підготувати дитину до школи: декілька порад

Що повинні вміти дошкільнята

Щоб дитині було максимально комфортно навчатись у школі, вона повинна володіти певними навичками. Для цього батькам варто приділити увагу таким речам:

 • Розвиток мовлення. Дошкільнята повинні вміти будувати зв’язну, узгоджену та послідовну розповідь. Допомогти в цьому може придумування історій, розмови на різноманітні теми.

 • Мислення. Дитина повинна вміти знаходити предмети за певною ознакою, прибирати зайві речі, узагальнювати їх в одну групу, порівнювати різні явища. Щоб розвинути у малюка це вміння, необхідно показувати йому різні предмети та говорити про них.

 • Пам’ять. Ще до школи, розвитку пам’яті дитини потрібно приділити особливу увагу. Цьому сприяє вивчення віршів та пісень, повторення прочитаного, а також спеціальні дидактичні матеріали та ігри.

 • Концентрація уваги. Концентрацію, уважність та посидючість можна розвинути у дитини завдяки систематичному навчанню та виконанню різноманітних завдань. Щоб привчити малюка навчатись, починати варто з коротких занять в одному й тому самому місці та в певний час. Поступово тривалість навчання можна збільшувати, проте бажано не перевищувати 20 хвилин.

 • Знання математики. Дошкільнята повинні вміти рахувати до 10, а також віднімати та додавати в цих межах. Навчати дитину можна у звичайному житті, наприклад, під час прогулянок.

Головними складовими успішної підготовки дитини до школи є регулярність навчання, дотримання встановлених правил та відсутність примусу. Все це прищепить малюку дисципліну, яка йому знадобиться на уроках та допоможе досягати результатів у школі.

Що повинні вміти дошкільнята

З якими труднощами може зіткнутися дитина в першому класі

Як правило, найскладнішими предметами для дитини є письмо, читання та математика. Щоб полегшити для малюка ці уроки, перед вступом до школи варто дотримуватись таких рекомендацій:

 • щоб дитина навчилась правильно та красиво писати, потрібно регулярно давати їй прописувати букви та слова;

 • для розвитку навички читати слід давати малюку різноманітні дитячі книжки, вірші, комікси;
 • для багатьох дітей математика є одним з найскладніших предметів, тому батькам важливо не лише навчити дитину рахувати, але й пояснити їй важливість математики та необхідність її вивчення.

При цьому важливо пам’ятати, що кожна дитина унікальна, тому потрібно підходити до підготовки з урахуванням її індивідуальних потреб і особливостей.

Що потрібно дошкільнятам для підготовки до школи

Забезпечити підготовку дитини до навчання може дошкільна освіта. В Україні сьогодні доступні різні типи дитсадків — від ясел для дітей віком від 1-го до 3-х років до садочків для дітей віком від 3-х до 6-ти (7-ми) років. Для навчання в них малюк повинен мати:

 • робочий зошит;

 • альбом;
 • прописи;

 • зошит для вивчення англійської.

Все це допоможе навчити малюка базових навичок, виявити та розвинути його природні уміння й підготувати його до навчання в школі. Придбати все необхідне для дошкільнят раннього, молодшого, середнього та старшого віку можна в книжковому інтернет-магазині bude.top.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter