Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

«Законсервований музей СРСР» – блогери про Корабельний район – південний форпост України

«Законсервований музей СРСР» – блогери про Корабельний район – південний форпост України

Рекомендую лучший зоопарк в Украине: Николаевский зоопарк.

Миколаїв посідає третє місце в Україні після Маріуполя та Ізюма за кількістю авіаційних і артилерійських ударів по місту російських окупантів. Документалісти проекту «Хащі» зняли фільм про те, як живе Миколаїв у воєнний час, приділивши значну увагу його Корабельному району.

«Зараз ми знаходимося в районі міста, який я хочу назвати «законсервованим» музеєм Радянського Союзу під відкритим небом. Здається, що з тих часів, окрім кількох там кіосків, сучасних магазинів, взагалі нічого не змінилося. Тобто сама бездарна архітектура, найстрашніші такі паркани, тротуари – це весь район, це сучасний Корабельний район міста Миколаєва. До речі, у 1973 році його віднесли до меж міста Миколаєва, до того він був окремим обласним центром», – розповідає про враження ведучий сюжету, який наприкінці серпня 2022 року відвідав наше місто.

«За статистикою, найбільше людей летіло в цей район, і зараз літають постійно. Нещодавно тут на перехресті (на зупинці «Універсам») загинуло близько 10 людей. Поруч на постаменті стоїть пам’ятник – старенька БМД. Можливо, окупанти з якогось безпілотника побачили, що тут є техніка, і намагалися її влучити, бо іншого логічного пояснення, чому тут стріляли, я не можу дати. Але видно, як осколки розлетілися від нього, полетіли в зупинку… І на цій зупинці були люди. Як я бачу, тут ще залишилися сліди крові», – розповідає блогер.

Нагадаємо, ми писали:
Наслідки обстрілу з “касетних гармат” зупинки в Корабельному районі (відео)

– З моєї вулиці я знаю лише чотирьох людей (постраждалих): дружину з донькою та чоловіка з дружиною– каже місцевий житель на обстріляній окупантами автобусній зупинці.

– А куди в центрі дороги впав снаряд?— запитали вони його.

«Наскільки я знаю, мене тоді тут не було. Скрізь літає, ф*ять. Ви не знаєте, що буде. Спи спокійно, або пий горілку, ж*ять, і тільки *бало ж*уй – ти вже неживий. каже місцевий…

Читайте також:
Серед загиблих під час ворожого обстрілу Корабельного району – Володимир та Євгенія Юркові. Подробиці трагедії та імена вбивць (розслідування)

Далі сюжет приводить команду проекту «Хащі» до підвалу багатоповерхівки на вулиці Океанівській, де почався черговий обстріл.

— Ось підвал. А це тут ваш притулок?, – питає господар.

– Я хотів тут трохи прибрати… Чую – бац, – каже місцевий житель…

– Це тут десь. А чому люди мало ходять до притулку? Або це не криївка, а просто підвал?

– Підвал укриття. Знаєте, так хто йде, а сховатися ніде, так і ховаються. Тут усі підвали відкриті…

У нас в 38-му вбили, а в 36-му– розповіла жінка і про загиблих під час ворожих обстрілів жителів вулиці Океанівської.

– Такі заїзди теж були?, – уточнив блогер.

– Так, так … Вони (місцеві) сиділи тут і грали в карти чи щось таке. І сирена. І вони такі спокійні. Ну, всі повтікали додому, а він додому не хотів (в іншій хаті жив), і його розкололо в животі. Швидка приїхала швидко, але врятувати не вдалося. А того (іншого чоловіка) — одразу на смерть.

А у нас на Балабанівці двірник був – теж не було де сховатися, та й вона до смерті. Взагалі тримали її в закритій труні, вона була сильно розбита осколком.

Багато людей після цього пішло, багато людей пішло з нашого дому. У нас на сходовій клітці лише дев’ять чоловік. Живе дев’ять сімей, а то половина – по черзі, – каже жінка.

Нагадаємо, 29 липня 2022 року внаслідок ворожого удару по зупинці “Універсам” загинули вісім людей, понад десять отримали поранення різного ступеня тяжкості:

Більше наших новин читайте в Telegram-каналі @korabelov_info

Джерело: https://korabelov.info/2022/10/366321/zakonservirovannyj-muzej-sssr-blogery-o-korabelnom-rajone-juzhnom-forposte-ukrainy/

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter