Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

На початку війни Миколаїв захищали від російського десанту ракети “Нептун”, – ЗМІ

На початку війни Миколаїв захищали від російського десанту ракети “Нептун”, – ЗМІ

Если Вас интересуют: грузоперевозки в Николаеве – рекомендуем именно этого перевозчика.

Про це майже ніхто не знає, але перше бойове застосування «Нептунів» відбулося не в квітні, а в перші дні повномасштабного російського вторгнення. Саме тоді три російські десантні кораблі вийшли з портів у Криму та рушили до українського узбережжя в Миколаївській області. Висадка російських військ у цьому районі дала їм плацдарм для наступу як на Миколаїв, так і на Одесу. Про це йдеться в матеріалі “Української правди”.

Саме для перемоги над цими кораблями були випущені перші три Нептуни.

«Перші пуски були з півдня Одеської області, стріляли в напрямку Миколаєва. Тому ракети повинні були пройти над Одесою і, щоб бути безпечними для міста, їх запускали не на висоті 5-6 метрів над водою, як годиться, а десь на 120 м. Очевидно, росіяни їх помітили і, швидше за все, знищили. Там цікаво, що вони навіть збили власний літак, який в тому районі полював за Нептунами», – розповіло УП джерело у військових колах, причетне до проекту «Нептун».

Який саме це був день, встановити не вдалося, але це сталося не пізніше 26 лютого. Саме в той день Генштаб офіційно повідомив, що російський військовий корабель збив свій літак над Чорним морем.

Жоден із «Нептунів» не влучив у ціль, але, як переконують співрозмовники УП, російські десантні кораблі, підхоплені самою можливістю таких ракетних ударів, розвернулися та повернулися до Криму. Їхній «здив» зрозумілий. Адже «Нептуни» наприкінці лютого не повинні були перебувати на озброєнні Збройних Сил України.

Після успішних державних випробувань у 2020 році “Нептун” був прийнятий на озброєння, але насправді проект був заморожений. Лише наприкінці того року, зокрема після зустрічі керівника КБ «Луч» Олега Коростельова та Володимира Зеленського, на особисте прохання президента, гроші на «Нептун» знайшлися.

Перший повноцінний комплекс на новому шасі від Tatra зібрали у серпні 2021 року до параду до 30-ї річниці Дня Незалежності.

За даними УП, перші ракети, замовлені державою для армії, вирушили до Одеси лише 20 лютого 2022 року. Буквально за кілька днів до повномасштабного вторгнення їх вивезли з заводу в Києві, який має Росія. відтоді вже тричі обстріляли ракетами.

На щастя, їм вдалося поставити їх на бойове чергування, і саме вони врятували Миколаїв від згаданих вище російських кораблів.

Більше наших новин читайте в Telegram-каналі @korabelov_info

Джерело: https://korabelov.info/2022/12/373869/v-nachale-vojny-nikolaev-ot-rossijskogo-desanta-zashhitili-rakety-neptun-rassledovanie-smi/

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter