Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна

до всіх пам'яток

Розклад:

10:00 - 15:30

Вартість:

Контакти:

372353, 372367

Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна

 

Миколаїв порівняно невелике місто, проте саме тут існує один із найстаріших музеїв, який у 2014 році відзначив свій 100-річний ювілей – Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна. Музей носить ім’я одного із найпопулярніших художників Росії та Європи ХІХ століття.

У залах музею ви зможете розглянути твори вітчизняного мистецтва, включаючи такі жанри як живопис, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво, графіку. Справжні цінителі живопису можуть насолодитися чудовими шедеврами К. Брюллова, В. Сєрова та самого В. Верещагіна. Як не дивно, але на початку музей розміщувався в будівлі гауптвахти військового відомства. Однак, в 90-х все стало на свої місця і йому виділили окрему будівлю, яка є пам`ятником архітектури.

 

Музей імені Верещагіна історія

Музей був заснований ще за часів царської росії в 1914 року, і носить горде ім`я відомого російського художника-баталіста. Музей володіє багатою колекцією, яка налічує близько 10 тисяч експонатів. Фахівці називають цю колекцію «художньої літописом України».

Василь Васильович Верещагін (1842 – 1904) був одним із великих художників, які звернулися до теми війни, що розкриває у своїх полотнах її непривабливі сторони. Непримиренний супротивник несправедливих загарбницьких воєн, він був серед перших номінантів на почесну Нобелівську премію миру. Верещагін, як ніхто з його сучасників, пристрасно протестував проти безглуздої смерті людей на війні.

Всесвітню популярність йому принесли полотна “Апофеоз війни”, “Смертельно поранений”, “Двері Тамерлана” або “Тадж-Махал в Агрі”. Верещагін був різнобічною особистістю – він поєднував у собі художника, дослідника-етнографа, невтомного мандрівника та літератора.

У Миколаєві 1914 року було відкрито Художній музей названий на честь В.В. Верещагіна, який перетворився на кращу пам’ятку знаменитому художнику. Відкриття було присвячене 10-м роковинам загибелі художника під час російсько-японської війни 1904 – 1905 років.

Основою колекції стали особисті речі, передані до Миколаєва його вдовою Лідією Василівною Андріївською, а також роботи з приватних зборів російського імператора Миколи ІІ. Роботи, які зберігаються в музеї, належать пензлю художників різних епох, шкіл, відрізняються жанрами, в яких вони написані, і самим характером, манерою виконання. Але всіх їх поєднує найвища майстерність мальовничого письма, цікаві сюжети та персонажі, сміливі композиційні та колористичні рішення та, зрештою – гучні імена їхніх талановитих творців, які багато в чому визначили розвиток українського та російського мистецтва свого часу. В експозиції представлені твори таких яскравих художників, як Ф. Рокотов, І. Айвазовський, В. Суріков, І. Рєпін, Н. Реріх, І. Левітан, В. Сєров, К. Коровін, С. Васильківський, П. Левченко, Р .Судковський, Т. Яблонська, Є. Кібрик, О. Антонюк та багатьох інших.

За столітню історію музейна колекція пережила роки громадянської (1918 – 1921) та Великої Вітчизняної (1941 – 1945) воєн. Особливо важкими для музею стали наслідки подій 1941 – 1944 років, коли місто перебувало в окупації, музейні збори опинилися на межі повного зникнення. Випадковий збіг обставин зберіг ядро колекції – роботи В.В. Верещагіна та кілька знакових для музею творів. Однак після війни музей зумів відновити художню колекцію та примножити її. На сьогодні в музеї проводиться активна робота зі збереження та збільшення зборів.

І ось упродовж багатьох років він дарує миколаївцям можливість насолодитися чудовими витворами мистецтва. Знайомить із сучасними віяннями у живописі, скульптурі, графіці.

Фото Музею

 

Афіша Музею Верещагіна