Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Про рекламу щодо «протидії дискримінації за ознакою статі»

«Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі»
«Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі»

«Шукаємо секретарку віком до 25 років». «Потрібен офіціант – неодружений молодий чоловік гарної зовнішності». ️За такі оголошення про вакансії тепер штрафуватимуть☝️

8 січня 2022 року в Україні набрав чинності 📃Закон України від 10 вересня 2021 року №1750-IX «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» (далі – Закон). Детальніше розповідає заступниця директора Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області області Олена Іпатенко.

«Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі»
«Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі»

🟩 Дискримінаційна рекламаРеклама дуже важлива у нашому житті. Вона не просто відображає, але й формує соціальні відносини, створює інформаційне середовище, яке транслює настанови соціальної поведінки. І дискримінаційні меседжі в рекламі – це заклики до неповаги, твердження про переваги або меншовартість певної групи людей.Відтепер в Україні штрафуватимуть за демонстрацію у рекламі будь-якої переваги однієї статі над іншою, стереотипних ролей жінок та чоловіків, насильства за ознакою статі, тіла людини лише як сексуальний об’єкт.

❌У рекламі заборонено:

🔸 розміщувати твердження або зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб;

🔸 розміщувати твердження або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою, щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки (за винятком соціальної реклами);

🔸принижувати гідність людини за ознакою статі (за винятком соціальної реклами);

🔸демонструвати насильство за ознакою статі (за винятком соціальної реклами);

🔸використовувати зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання (за винятком соціальної реклами).

❌ У рекламі про вакансії забороняється:

🔸пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;

🔸висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі).

❓ Кого і за що штрафуватимуть

У разі порушення вимог щодо реклами із послуг працевлаштування рекламодавець сплачуватиме до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення.

☝️Відтепер роботодавець отримає штраф за:

🔸вказання віку кандидатів;

🔸пропозицію роботи лише жінкам/чоловікам (виняток − специфічна робота, яку може виконувати виключно особа певної статі);

🔸висування вимог, що надають перевагу жінкам або чоловікам, представникам певної раси, кольору шкіри (виняток – випадки, визначені законодавством, та випадки специфічної роботи, яку може виконувати виключно особа певної статі), а також щодо політичних, релігійних та інших переконань тощо.

Відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть:

🧍‍♀️🧍рекламодавці, винні:

🔸у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом;

🔸у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами;

🔸у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;

🔸у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами та у замовленні розповсюдження реклами, в якій не дотримано встановлені законом вимоги щодо її змісту;

🔸у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно;

🧍‍♀️🧍виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами;

🧍‍♀️🧍розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.

У разі виявлення ознак дискримінації у рекламі за захистом своїх прав можна звернутися до:

🔹 Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (https://www.ombudsman.gov.ua або за телефоном 0800501720)

🔹 органів виконавчої влади та місцевого самоврядування;Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (https://dpss.gov.ua)

🔹 Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (можна залишити звернення на сайті https://www.nrada.gov.ua або надіслати електронне звернення на адресу [email protected])

🔹 до суду

🔹 до системи безоплатної правової допомоги (https://linktr.ee/legalaid.gov.ua )

Джерело: https://www.facebook.com/100064595925404/posts/310347644461764/

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter