Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Рекуператори повітря: особливості та переваги

Якість повітря у приміщенні істотно впливає на самопочуття людей, які там знаходяться. При відсутності регулярного провітрювання збільшується обсяг вуглекислого газу та інших шкідливих речовин, а кількість кисню знижується. Найпростіший спосіб уникнути цього — тримати вікна відкритими. Однак цей варіант має ряд недоліків: з двору надходить холодне, а в теплу пору — гаряче повітря, зростає рівень шуму. Тому оптимальним рішенням є використання рекуператора повітря. 

Рекуператори повітря: принцип дії та основні різновиди 

Рекуператор повітря — це простий за конструкцією та ефективний пристрій. Він функціонує за рахунок теплообміну між повітрям, яке виходить з приміщення, з повітряними масами ззовні. Це дає змогу підтримувати стабільну температуру всередині кімнати, і таким чином, зменшувати витрати на опалення чи кондиціювання. При цьому забезпечується стабільний потік свіжого повітря з двору. 

Головним компонентом конструкції обладнання є теплообмінник. Він може бути:

  • роторним;
  • пластинчастим;
  • з проміжним теплообмінником.

Принципи дії теплообмінника визначає тип рекуператора. Роторні прилади обладнані ротором — диском, який обертається за допомогою електродвигуна. Потоки повітря проходять через сектори ротора одночасно або по черзі. Таким чином відбувається швидкий теплообмін, але при цьому незначна частина відпрацьованого повітря повертається назад. 

Рекуператори повітря: особливості та переваги
Рекуператори повітря: особливості та переваги

У пластинчастих або перехресних рекуператорах потоки повітря йдуть по різних каналах і не контактують між собою. Обмін теплом між ними відбувається за допомогою спеціальних пластин. Недоліком цього виду обладнання є утворення на пластинах конденсату при різких перепадах температур. Тому ці пристрої укомплектовують дренажами, які відводять рідину, що запобігає можливому обмерзанню пластин в холодну погоду.

Також є рекуператори, які працюють за допомогою проміжного теплообмінника — води чи етиленгліколевої суміші. У цих пристроях повітряні канали можуть розташовуватися на певній відстані один від одного. 

Крім теплообмінника у конструкції рекуператора залежно від моделі можуть бути:

  • вентилятори;
  • фільтри;
  • контролери для дистанційного управління;
  • додаткові компоненти.

Вентилятори відповідають за рух потоків повітря через систему. Вони можуть працювати синхронно або почергово. Існують реверсивні пристрої, які автоматично перемикаються з витяжки на приплив. Фільтри очищають повітря від шкідливих домішок. До додаткових деталей відносяться різноманітні датчики показників повітря.  

Як вибрати рекуператор повітря 

Перед купівлею рекуператора для побутового чи промислового призначення слід звернути увагу на його пропускну здатність, тобто продуктивність. Цей параметр має відповідати санітарним нормам. Вони стосуються площі приміщення та кількості людей, які постійно в ньому перебувають. Також при виборі пристрою необхідно враховувати його розмір і товщину стіни. 

Рекуператори залежно від моделі можуть працювати в різних режимах, наприклад, лише на витяжку або приплив. Також є устаткування з опціями підігріву, фільтрації, знезараження. 

Комфортність користуватися пристроєм залежить від його гучності. Якщо ви плануєте користуватися рекуператором в нічний час варто обрати рекуператор, обладнаний протишумовим устаткуванням, на якому є можливість налаштувати «нічний» режим роботи. 

Вибрати рекуператор повітря в широкому асортименті та в різній ціновій категорії можна на сайті інтернет-магазину Aqua-Life. Ми пропонуємо якісне обладнання та послуги з його монтажу. 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter