Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Сьогодні нашій Лютеранській кірхі виповнюється 170 років

Лютеранська кірха Миколаїв
Лютеранська кірха Миколаїв

Нещодавно кірха постраждала від обстрілів – були вибиті вікна, пошкоджені двері, один з цифрових годинників був знищений. На щастя, вцілів вітраж. Але громада навіть у таких умовах проводить служби, тримається та вірить у нашу Перемогу.

Лютеранська кірха Миколаїв
Лютеранська кірха Миколаїв

Короткий історичний нарис від Dmitry Oransky

Лютеранська кірха Миколаїв

Ще за часів шотландця Олексія Грейга, з 1824 року в м. Миколаєві існувала євангелічно-лютеранська громада. Основними її членами були німці. Як правило, це були офіцери армії та флоту, купці, а також колоністи та переселенці з німецьких земель. Почесним покровителем громади призначили Грейга. Прихожанами у різні часи були такі відомі миколаївці, як директор обсерваторії астроном Карл Кнорре, головний лікар госпіталю Едуард Кібер (син пастора Еміля Кібера), управитель канцелярії Чорноморського інтенданства Іван Вальд та інші…

На викупленій громадою у приватних осіб ділянці землі, розташованій у районі перетину нинішніх вулиць Фалєєвської та Адміральської, у період з 1849 по 1852 рік була збудована будівля лютеранської кірхи. Освячення відбулося 12 жовтня 1852 року (ст.ст.). Його проект виконав архітектор Чарльз Акройд у стилі англійської готики. Будівництво велося на пожертвування парафіян.

Кірха дала назву вулиці, на якій вона розташовувалась – Німецька (нині Фалєєвська).

Лютеранська кірха Миколаїв функціонувала упродовж 79 років. За роки існування в ній встановили замовлений в Одесі орган, а головну вежу над входом прикрасили великим годинником. Там же встановили 24-пудовий дзвін. Проте 1931 року церкву закрили, після чого тут розмістився спортивний клуб міліції “Динамо” зі спортзалом.

1992 року будівлю кірхи передали створеній наново євангелічно-лютеранській громаді Миколаєва, яка відкрила в ній церкву Христа Спасителя, яка функціонує до наших днів.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter