Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Дослідницька екскурсія «ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії»

18 Лис (Сб)
15:00
вул. Обсерваторна, 1

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Запрошуємо на дослідницьку екскурсію «ПРОщо: залаштунки миколаївської обсерваторії», де відвідаємо найпотаємніші місця усіх миколаївських асторономів. А це 7,1 га незабутніх вражень під зоряним небом!
🕒 КОЛИ? 18 листопада (субота) о 15:00
📌 ДЕ? Миколаївська астрономічна обсерваторія (вул. Обсерваторна, 1)
📎 Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією 👉https://bit.ly/PROsho001 ❗️ Кількість місць обмежена ❗️
⭐️ Миколаївська обсерваторія претендує на включення до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, що заснована у 1821 році як морська. У всьому світі існує лише дві установи, які вивчають розташування небесних тіл. Одна у Вашингтоні, інша – у Миколаєві.
Предмет особливої ​​гордості астрономів – музей. Тут є унікальні астрономічні інструменти — меридіанне коло та переносне вертикальне коло Репсольда, колекція астрономічних годинників XVIII-XIX ст., старовинні астрономічні книги тощо.
Як відомо, міське засвічення є одним із головних ворогів астрономії. Через нього практично всі сучасні наземні телескопи розміщують у слабозаселеній місцевості. Спаський курган, де розташована обсерваторія, є найвищою точкою Миколаєва (52 м над рівнем моря). Та ще років сто назад уся ця територія була міською околицею. Тому, якщо погода дозволить, окрім екскурсії додатково подивимось у телескоп на Місяць і зорі над Бугом!
ℹ️ Захід проходить в межах проєкту «ПРОщо Миколаїв: перезавантаження», який реалізує Платформа MY ART за сприяння Вокс Україна і Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) та фінансування Уряду Данії 🇩🇰🇺🇦

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши