Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Круглий стіл до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

2 Лют (Ср)
14:00
Безкоштовна подія

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Круглий стіл до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

🏢Онлайн-мероприятие

Запрошуємо відвідати круглий стіл присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь.
Цього року ми у 51 раз відзначаємо річницю Конвенції. У 1971 році її підписали 18 держав, у 2000 році країн стало 119, сьогодні їх 160. Особливо цікавим для нас є офіційна дата приєднання України до Рамсарської конвенції − 1 грудня 1991 року. Це пов’язано з тим, що ще у 1975 році статус водно-болотяних угідь міжнародного значення було надано чотирьом водно-болотним угіддям України (Ягорлицька затока, Тендрівська затока, Каркінітська затока і Дунайські плавні) загальною площею 211 тис. га. Для нас, миколаївців, звичайно важливим є факт присутності у всесвітньому списку Ягорлицької затоки, що омиває береги нашої області.
29 жовтня 1996 року Верховна Рада України постановила визнати Україну правонаступницею СРСР щодо участі в Рамсарській конвенції. В 1998 році Бюро Рамсарської конвенції включило українські території до офіційного Переліку Рамсарських угідь. Так було започатковано формування в Україні мережі водно-болотяних угідь міжнародного значення. Наразі мережа водно-болотяних угідь міжнародного значення в Україні нараховує 50 територій і акваторій, серед них: Тилігульський лиман (Миколаївська та Одеська області), Ягорлицька затока (Миколаївська та Херсонська області), як такі, що мають велику цінність як місце перебування птахів під час гніздування, зимівлі, зупинки на час сезонних міграцій.
У підсумку:
Згідно списку водно-болотних угідь міжнародного значення, що було опубліковано 2 лютого 2020 року на офіційному сайті Рамсарської конвенції в Україні 50 водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення загальною площею 802 604 га. За кількістю комплексів, що входять до даного списку Україна разом із Францією займають 5 місце в Європі та 8 у світі
З 1997 року, вже у 25 ювілейний раз, 2-е лютого відзначається як Всесвітнє екологічне свято – Всесвітній день водно-болотних угідь. Зазначимо, що кожного разу свято проходить під певним гаслом. Цього року, за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь отримав тему:
«Дії у підтримку водно-болотних угідь для людини і природи». Сьогорічне гасло закликає до рішучих дій, знаменує собою початок нового етапу в історії свята. Дії, піклування про водно-болотні угіддя є відповіддю змінам клімату. Цей девіз є дуже своєчасним, тому що ми маємо що сказати на глобальному, національному та й на нашому регіональному рівнях щодо впливу змін клімату на водно-болотні види та екосистеми, щодо ролі водно-болотних угідь при зменшенні впливу змін клімату та інше.
На честь 50-річчя Рамсарської конвенції ООН внесла цей день до переліку офіційних міжнародних святкувань.

Підключитись до конференції Zoom
https://us02web.zoom.us/j/3908795277

Ідентифікатор конференції: 390 879 5277

Джерело заходу: https://www.facebook.com/356123299677789

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши