Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Ліро-епічна поема “Мазепа” Галини Запорожченко

16 листопада 2018 року о 15.00 в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбудеться презентація нової книги миколаївської авторки Галини Запорожченко Мазепа&raquo. Книга вийшла у 2018 році у видавництві Іліон&raquo.

Ліро-епічна поема присвячена людині-легенді, незламному народному лицареві &ndash гетьманові України Івану Мазепі. У творі читач побачить гетьмана як українського патріота, політика, воїна, полководця, волелюбну і сильну людину, яка нині є взірцем національної гідності й гордості, символом свободи і незалежності. Головний лейтмотив твору &ndash любов до рідної землі, відстоювання, оборона та возвеличування незалежності України. Здійснення цієї ідеї відбувається навколо важкої і гострої дилеми, яка постала перед Мазепою: залишитися підданим ПетраІ і сприяти поневоленню України чи стати союзником Карла ХІІ й заручитися його підтримкою в боротьбі за її унезалежнення.

Галина Запорожченко чітко дотримуючись національного бачення образу Мазепи, розкриває його місце в українській історії. Чи не вперше доля гетьмана Мазепи постає з точки зору жіночого сприймання. Авторка із чутливістю осмислює особистість, духовний світ та романтику почуттів національного героя. Книга займе достойне місце в українській поетичній мазепіані.

Під час презентації лунатимуть уривки з поеми у виконанні колег та друзів авторки. Арт-супроводом зустрічі стане виставка ілюстрацій до поеми Мазепа&raquo миколаївської мисткині Світлани Туз.

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши