Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Презентація книг Ю.С. Крючкова та А. Г. Сацького

Миколаїв під вітрилами історії

Презентація книг Ю.С. Крючкова Парусное судостроение в Николаеве (1790 &ndash 1865)&raquo та А. Г. Сацького Судьба первенца (фрегат Святой Николай&raquo)&raquo

18 квітня о 13:00 запрошуємо миколаївців в Центральну міську бібліотеку ім. М.Л. Кропивницького на презентацію книг Ю.С. Крючкова Парусное судостроение в Николаеве (1790 &ndash 1865)&raquo та А. Г. Сацького Судьба первенца (фрегат Святой Николай&raquo)&raquo. Захід відбудеться в рамках XVІІ виставки місцевих видавництв Миколаївська книга &ndash 2019&raquo. Книги підготовлені до виходу у світ видавцем Львом Федоровичем Трасповим і вийшли в 2018 році у серії Миколаївська морська бібліотека&raquo. Графічні роботи видань виконані художником Ігорем Євгеновичем Калініним. Для сучасного оформлення книги Судьба первенца (фрегат Святой Николай&raquo)&raquo використані копії документів рукою Сацького і матеріали миколаївських музеїв.

Обидві книги відіграють особливу важливість у висвітленні історії Миколаєва, охоплюють ранній період чорноморського кораблебудування і флоту.

Унікальна монографія видатного вченого, історика, професора, автора численних книг по історії Миколаєва, суднобудування і флоту, д.т.н. Юрія Семеновича Крючкова (1928 &ndash 2015) вийшла у світ до 90-річчя автора. У цьому виданні різнобічно та глибоко аналізується історія суднобудування в Миколаєві в епоху вітрил, докладно описано заснування Адміралтейства, характеристика всіх класів і типів суден, які будувалися в нашому місті, наведені вичерпні відомості з конструкції і технології будівництва вітрильників XVIII-XIX століть, простежено розвиток верфей, показана роль видатних діячів того часу в створенні суднобудування і флоту на Чорному морі. Вперше подається повний список із 422 вітрильних суден, побудованих в Миколаєві в період 1790-1865 рр.

  Книга миколаївського історика суднобудування і флоту, вченого, талановитого яхтсмена Анатолія Григоровича Сацького (1939 &ndash 2003) займає особливе місце в літературі з історії нашого краю і вийшла в світ до 80-річчя автора. В основу документально-історичного нарису лягли архівні дослідження автора про фрегат Святий Миколай», першоджерела, перше креслення корпусу корабля та документи щодо його будівництва та служби. З документальною достовірністю автор описує початок суднобудування, відновлено хронологію біографії корабля, який став символом міста корабелів. На широкому історичному фоні в популярній формі розповідається про зародження Чорноморського флоту на півдні країни &ndash в містах Херсон, Севастополь, Миколаїв. 
  Книги видані в рамках міської програми Культура» і є гідним подарунком місту Миколаєву до 230-річчя і заслуженою даниною памяті незабутнім авторам.
  На захід запрошені начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ю.Й. Любаров, члени сімей авторів, однодумці, колеги, історики суднобудування і флоту, краєзнавці, громадські діячі, творча та наукова інтелігенція, представники вищих навчальних закладів, журналісти.

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши