Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

"Меморіали: монополія на пам’ять vs мистецьке бачення" – лекція

14 Вер (Чт)
17:00
Потьомкінська, 143А

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

"Меморіали: монополія на пам’ять vs мистецьке бачення" – лекція

🏢Миколаїв

Запрошуємо на лекцію «Меморіали: монополія на пам’ять vs мистецьке бачення» від арткураторки Юлії Манукян (Alisa Gott).

🕒 КОЛИ? 14 вересня (четвер) о 18:00
📌 ДЕ? м. Миколаїв, вул. Маріупольська, 33
☝ ВХІД: вільний за умови попередньої реєстрації https://bit.ly/artweek_003

Сучасна комеморація – тема що зараз «на часі», але паблік арт – тема скандальна, адже проходить на межі «подобається_не подобається» чи «я так бачу!».

Перший крок в питанні комеморації це те, як ми фіксуємо свідчення, записуємо усну історію, уявляємо майбутні меморіали та розпочинаємо діалог у суспільстві вже зараз.

Варто зазначити, що усі теорії, пов’язана з пам’яттю, абсолютно зламалися для нас. Усі ці тексти, які є в основі комеморативних студій, були написані пізніше травматичного досвіду, іншим поколінням авторів. Але суспільство й досі, 50 років потому, все ще пропрацьовує травму Другої світової війни. У нас інша ситуація — реальна війна, жива рана.

Комеморація — один із ключових термінів у сфері роботи з пам’яттю. Це не просто включення певної дати в реєстр державних свят, а саме спільна дія: і військовий парад, і свічка у вікні в дату Голодомору, і багато іншого.

Комеморація не завжди є синонімом історичної політики — комеморативні практики формує не тільки держава, але й суспільство та окремі групи людей. Такі практики можуть як підсилювати офіційну політику пам'яті, так і бути з останньою в опозиції.

Поговоримо про те, як варто планувати «закарбовувати памʼять» та чому ми маємо запрошувати митців для створення меморіалів

🔸 Юлія Манукян (Alisa Gott) – журналістка (культура, мистецтво, урбаністика), співзасновниця та кураторка мистецьких та урбаністичних проєктів ГО «Урбан Ре-Паблік» (Херсон), лавреатка Премії Вацлава Гавела за креативне дисидентство 2023.

Захід проходить за підтримки Українського культурного фонду

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1388434885219961

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши