Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Шрифтовий етнодизайн української абетки

Шановні друзі!

Запрошуємо на публічну лекцію Шрифтовий етнодизайн української абетки (Г.Нарбут, М.Кірнарський, О.Снарський, Г.Якутович, В.Хоменко)&raquo авторського проекту професора, заслуженого діяча мистецтв України Інни Григорівни Черкесової Візуальна українська мова&raquo, яка відбудеться 22 лютого 2019 року о 15.00 у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького.

Під час зустрічі поговоримо про Георгія Нарбута та його рукописний нарбутівський&raquo шрифт. Визначним досягненням Нарбута і всієї української графіки є його Українська абетка&raquo (1917), в якій художник досяг граничної простоти й водночас вишуканості композиції, малюнка й кольору. У вирішенні літер абетки Нарбут обєднав досягнення української рукописної та друкованої книги й традиції західноєвропейських майстрів шрифту. Саме завдяки діяльності Нарбута маємо можливість говорити про українську шрифтову школу, основу якої складали учні Г. Нарбута: Л. Лозовський, Р. Лісовський, М. Кірнарський. Також під час лекції ви дізнаєтесь про здобутки українських шрифтовиків і художників-графіків у розробці власне українських шрифтів у 1960-1970-х роках.

Буде цікаво і пізнавально!
***
Клуб організовано в межах проекту згуртування громади Миколаєва Миколаїв: ми &ndash коло!&raquo, який впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування ЄС.

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши