Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Український Південь в матеріалах іноземних архівів. Проєкт «Скарби шведських архівів»

12 Лип (Ср)
17:00
Потьомкінська, 143А

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Український Південь в матеріалах іноземних архівів. Проєкт «Скарби шведських архівів»

🏢Онлайн-подія

Запрошуємо на онлайнову лекцію-дискусію «Український Південь в матеріалах іноземних архівів. Проєкт «Скарби шведських архівів» з авторським колективом проєкту, які своєю працею відкрили невідомі сторінки з історії України.

🕒 КОЛИ? 12 липня (середа) о 18:00 за київським часом
📌 ДЕ? На платформі Zoom
📎 Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією 👉 https://bit.ly/PROsho01

➡️ Проєкт народжувався на очах відвідувачів фейсбук-сторінки Марини Траттнер, українки, яка живе у Швеції. Не будучи історикинею, незалежна дослідниця змогла осягнути важливість відцифрованих матеріалів у шведських архівах. А її знахідки, які вдалося розшукати, можна назвати історичною сенсацією. Тому було цікаво спостерігати, із яким захопленням аудиторія соцмереж зустріла цю інформацію, як новини про це поширювала українська преса. Тим більше, що на тлі зростаючого інтересу українців до власної історії подібні артефакти мають бути загальнодоступними.

Пізніше до роботи над виявленими документами долучилися українські науковці, зокрема Ігор Полуектов та Олександр Малишев, які наразі захищають країну в лавах ЗСУ. Їхня підтримка та фахові знання надали можливість повноцінного опрацювання знайдених джерел. А взаємна співпраця втілилась у книгу «Скарби шведських архівів».

⭐️ У форматі лекції-дискусії поговоримо про невідомі сторінки з історії південних міст України (задовго до імперії), старовинні мапи чорноморського регіону та про нюанси роботи з іноземними онлайн-архівами, які досі залишаються недоораною нивою для українських дослідників. Та загалом про віднайдення й відтворення історичної пам’яті і підтвердження наших державотворчих традицій.

🔹 Марина Траттнер – журналістка, юристка, перекладачка;
🔹 Ігор Полуектов – юрист, офіцер ЗСУ, дослідник історії українського козацтва;
🔹 Олександр Малишев – офіцер ЗСУ, кандидат юридичних наук.

ℹ️ Захід проходить в межах проєкту «ПРОщо Миколаїв: деколонізація», який реалізує Платформою MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за фінансової
підтримки Zagoriy Foundation

Джерело заходу: https://www.facebook.com/290023070256972

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши