Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Відкриття виставки живопису Людмили Савкової "Просвітлення"

4 Бер (Пт)
15:00
Велика Морська,47

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

Відкриття виставки живопису Людмили Савкової "Просвітлення"

🏢Savkova Art

Запрошуємо на відкриття персональної виставки олійного живопису Людмили Савкової “Просвітлення”.

Відкриття відбудеться у Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна 4 березня 2022 року о 15:00.

“Просвітлення” – це друга персональна виставка олійного живопису Людмили Савкової, яка буде проходити у Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна. В експозиції виставки представлені 44 картини художниці, більшість з яких були написані в складні часи всесвітньої пандемії (2020-2021 рр.).

Людмила Савкова – українська художниця, професійна журналістка та громадська діячка, членкиня Національної спілки журналістів України. Народилася 12 лютого 1965 року на Вінниччині. Навчалася в миколаївській середній школі №7. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю журналістика.З 1982 року працювала та друкувалася у багатьох українських виданнях.Має великий професійний досвід. У 2003 році проходила стажування в редакції газети “Tallahassee Democrat” та інших журналах штату Флорида, Сполучені Штати Америки. Стала випускницею програми “Громадські зв’язки”, яка фінансувалася Державним Департаментом США. У 2010 році була нагороджена Золотою медаллю української журналістики. З 2010 р. по теперішній час є виконавчим директоромГО “Миколаївський прес-клуб” на громадських засадах. За плечима 30років цікавої професійної журналістської та громадської діяльності.

Творчий шлях живописеці розпочала у 2015 році. Олійному живопису навчалася самостійно, тому належить до художників-автодидактів.Мешкає та створює картини у місті Миколаєві. Творчий доробок за 7 років складає понад 100 олійних картин.

Людмила Савкова працює у галузі олійного живопису, є прекрасним колористом. Художниця майстерно використовує різні техніки: імпасто, алла-прима, метод лесування. Імпресіонізм, абстрактний експресіонізм, сучасний імпресіонізм, інтуїтивний живопис – все це перетинається у її творчості. У роботі художниці не відчувається обмежень, адже абсолютна свобода і є живопис для Людмили. Як зазначає художниця: “Живопис – моя пристрасть. Внутрішній протест усьому жахливому, що сьогодні відбувається у світі: зраді, терору, насильству, жорстокості, злу, війні. Це моє прагнення ще й ще раз показати тудивовижну красу життя, яку ми зобов'язані зберегти!”. Людмила Савкова подорожує та переносить свої емоції від побаченого на полотно. Її надихає життя!

Картини художниці виконані у різноманітних техніках і жанрах. Це і містичні пейзажі, і яскраві натюрморти, і дивовижні абстрактні твори, які вражають гармонійністю та емоційністю. Крім традиційного білого, також працює на чорному полотні, яке, на її думку, змінює сприйняття кольору і форми. Особливість її олійних картин полягає у тому, що художниця ніколи не робить попередніх ескізів, не робить лінійний малюнок олівцем. Пише картину одразу олійними фарбами на полотні. Вступає у прямий контакт з майбутнім твором. Експерементує, шукає гармонійне поєднання кольору, точність емоційної передачі. У своїй творчості прагне осягнути неосяжне. Картини Людмили Савкової захоплюють яскравими кольорами та щедрими мазками, помітна технічна вправність. Художниця використовує у своїй роботі змішану техніку, багато працює мастихіном. Вважає, що використання мастихіну разом із традиційними інструментами дає можливість експерементувати, допомагає виплеснути емоцію на полотно, творити живе мистецтво.

Один із улюблених напрямків творчості є абстракціонізм. Адже це, на думку художниці, величезна інтелектуальна тамедитативна робота водночас – як для митця, так і для глядача. Це найточніша можливість самовираження живописця. Абстракція для неї – це безперервна музика в кольорі, яка впливає на наші почуття. Поринувши у багатовимірні образи абстрактних картин Людмили Савкової, можна розширити сприйняття меседжу, який символізує творчість художниці. Мисткиня опанувала новий стиль живопису – магічний реалізм. Особливий художній метод, в якому органічно поєднуються елементи реального та фантастичного, побутового та міфологічного, дійсного та уявного, таємничого. Магічний реалізмдопомагає художниці висловити свої філософські думки на полотні. У цьому жанрі виконані й нові дві картини “Нев’янучий цвіт”і “Повернення коду нації”. 

У 2016 році художниця брала участь у благодійному аукціоні картин «Побачити світ», який проходив у Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна. Кошти з продажу картини “Червоні квіти” були передані на допомогу дитячій офтальмологічній клініці.
У 2019 році картина Людмили Савкової «Космос» брала участь у великому національному арт-проекті, що єднав медіа, технології та мистецтво, на одному з найбільших арт-об’єктів фестивалю Burning Man в американській пустелі штату Невада – піраміді PlayAlchemist. Відео з картиною транслювалося безпосередньо на піраміду. У 2020 році картина Людмили Савкової “Півонії” поповнила музейний фонд Миколаївського обласного художнього музею імені В. В. Верещагіна. Це одна з 66 картин, які були представлені на першій персональній виставці художниці “Цінуйте красу життя!”.Художниця має свій персональний сайт www.savkova.com. Придбати картини можна на Etsy www.etsy.com/shop/SavkovaArt

Картина “Просвітлення” – перша картина після початку локдауну 2020 року. Це також перша картина художниці, яка була написана після першої персональної виставки живопису “Цінуйте красу життя!”, що відбулася у Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна у лютому 2020 року. “Просвітлення” співзвучне з таким поняттям, як “сонячний вітер”. Це інтуїтивний, абстрактний живопис. Це філософські роздуми автора про те, що форма не має особливого значення в безмежному Всесвіті, тому що все змінюється, рухається. І людина тільки частина чогось величного, неусвідомленого. Всесвітня пандемія змінила світосприйняття та вплинула на переосмислення цінностей. Настав час для Просвітлення!

Джерело заходу: https://www.facebook.com/473088210993019
Відкриття виставки живопису Людмили Савкової "Просвітлення"

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши