Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

🕯«З Україною в серці»: у Миколаєві проходить виставка

7 Бер (Чт)
до 16 Бер
10:00
вул. Спаська 66
Безкоштовна подія

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

🕯«З Україною в серці»: у Миколаєві проходить виставка, присвячена білоруським добровольцям, які загинули у боротьбі проти російської агресії

Цей проєкт стартував рік тому, і сьогодні відбулось символічне 15-е відкриття. Експозиція до Миколаєва приїхала з Чернігова, а загалом вже була представлена в різних містах України: Львові, Києві, Бучі, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Ізмаїлі, Чернігові, а також в Європі, зокрема в Польщі та Литві.

У Миколаєві виставка «З Україною в серці» працюватиме до 16 березня за адресою: вул.Спаська,45 (вхід з вул. Соборної).

Цей проєкт стартував рік тому, і сьогодні відбулось символічне – 15-е відкриття. До Миколаєва експозиція приїхала з Чернігова, а загалом вже була представлена в різних містах України: Львові, Києві, Бучі, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Ізмаїлі, Чернігові, а також в Європі, зокрема в Польщі та Литві.
▪️ Організаторами виступили благодійний фонд «Вільна Білорусь» та музей «Вільна Білорусь з Україною в серці», які у такий спосіб демонструють важливість боротьби за свою ідентичність, за європейський вибір та демократичні цінності.
▪️ Керівник фонду Олексій Францкевич, звертаючись до присутніх, зазначив: «На сьогодні відомі імена 58 білоруських героїв, які загинули в Україні, починаючи ще 2014-го року, з часів Майдану. І це далеко не всі, тому пошукова робота триває. Ми прагнемо зробити відомими імена всіх хлопців-білорусів, що загинули в цій війні. Є надія, що в майбутньому з їх прізвищами асоціюватиметься не лише незалежність України, а й вільна, незалежна Білорусь».
▪️ Під час заходу до уваги присутніх були продемонстровані відеоматеріали з історіями життя білоруських героїв, де вони розповідають про те, що спонукало їх приїхати до України та вступити до лав ЗСУ.
▪️ Увагу миколаївців особливо привернув портрет Євгена Логінова, воїна з позивним «Мальдер», бійця полку «Азов». Хлопець народився в Білорусі, але жив і навчався в Миколаєві. У 2018 році Євген добровільно пішов до військового комісаріату, служив у Національній гвардії, в Маріуполі. Три роки до початку повномасштабного вторгнення прослужив у полку «Азов», брав участь у боях на Світлодарській дузі. Отримав відзнаку «За участь у військових діях», нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). 27-річний Євген Логінов, сержант та командир взводу, героїчно загинув 5 травня 2022 року під час оборони заводу «Азовсталь».
▪️ Запрошений на відкриття батько білорусько-українського героя Олександр Логвінов зауважив: «Ми вдячні за пам’ять про наших дітей, адже вони пішли від нас у молодому віці, віддавши найдорожче. Але вони будуть жити доти, поки у наших серцях житимуть спогади про них».

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши