Шановні миколаївці та гості міста! Даний сайт зараз на рекоснтрукціі, ви можете бачити Миколаївські афіші тут — ukraina.events/mykolaiv

Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

У Миколаєві відкриється креативний центр для 60 художників та талановитих мешканців (ФОТО)

Центр буде оснащений сучасним обладнанням, матиме коворкінг. Його резиденти зможуть реалізувати свій проект та представити на європейському ринку. Також у Миколаєві планується розробити культурну стратегію.

У Миколаєві відкриється креативний центр для 60 художників та талановитих мешканців (ФОТО)
У Миколаєві відкриється креативний центр для 60 художників та талановитих мешканців (ФОТО)

Про розвиток сектору креативних індустрій міста, про доступні програми, проекти та можливості для творчих мешканців говорили під час круглого столу, організованого командою Team Europe Mykolaiv за підтримки Представництва ЄС в Україні.

«Миколаїв – це територія, де сконцентровано велику кількість людей, які вміють мислити творчо. Наше місто сьогодні є культурним центром на півдні України. Креативні промисловості – це третій за динамікою зростання напрям у світі. Безперечно, Миколаєв має всі можливості, щоб бути успішним у креативному напрямку», – підкреслив Артем Ващиленко, координатор Team Europe Mykolaiv.

«Тема розвитку креативних індустрій набуває популярності. У Європі ця галузь дає від 5 до 10% ВВП. У Миколаєві реалізують кілька культурних проектів. Креативні індустрії можуть стати поштовхом до підвищення соціально-економічних показників нашого міста», – додала директор департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко.

Під час заходу учасники дізналися про програми House of Europe, Creative Europe, Український культурний фонд. Так, персональні гранти від House of Europe на проекти у сфері креативних індустрій можна отримати на організацію подій із ЄС, участь у заходах, навчальних програмах, сума гранту від 1000 до 4000 євро. Програма Creative Enterprise Ukraine пропонує онлайн та офлайн-тренінги для підприємців-початківців з креативних індустрій, а також консультації, менторську підтримку. У свою чергу, Digital lab – навчальна платформа для менеджерів креативних хабів. Creative Europe Ukraine підтримує культурні проекти, сферу медіа та міжсекторальну співпрацю. Український культурний фонд надає гранти з різних напрямків, фінансує локальні продукти, масштабні події, навчальні ініціативи. Фонд оголосив конкурс грантів на 2022 рік на загальну суму 588 млн. грн.

У Миколаєві сьогодні функціонує понад 60 культурних інституцій, реалізуються масштабні культурні проекти, зокрема у рамках проекту My Art. А на початку 2022 року у місті відкриється перший CREA CENTER із сучасним обладнанням. Його резиденти можуть реалізувати свій проект на базі Центру та презентувати його на європейському ринку.

Також під час заходу говорили про створення культурної стратегії Миколаєва. Учасники зійшлися на думці, що до її розробки потрібно залучати фахівців, які знають, як заробляти гроші. Також необхідно визначити слабкі місця галузі та разом подумати про шляхи їх вирішення.

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в telegram
Telegram
Поделиться в whatsapp
WhatsApp
Поделиться в twitter
Twitter

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *