Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

Відкриття найулюбленішої локації миколаївців – зал археології

Відкриття найулюбленішої локації миколаївців – зал археології

Днями у Миколаївський обласний краєзнавчий музей сталась значна подія. Вперше після повномасштабної агресії росії музей відкрив одну з найулюбленіших локацій миколаївців – зал археології. Музейний зал не просто відкрився. Було переосмислено та оновлено експозицію, що було важко зробити в умовах війни. Одночасно реконструйовано панорамну зону залу, в якій розміщено діораму з унікальними експонатами, серед яких амфора віком 2400 років, знайдена миколаївськими археологами на дні Чорного моря поблизу Кінбурнської коси.

Про все це, про масштаб пошкоджень, отриманих музеєм під час обстрілу прифронтового Миколаєва, про згуртовану роботу музейних фахівців, які на патріотичному піднесенні й з великим ентузіазмом працювали над відновленням експозиції та реконструкцією панорами, йшла мова на пресконференції. Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького є давнім партнером музею і мала честь бути запрошеною на цю подію та першу екскурсію оновленим залом археології. Приємно бути побачити знайомі обличчя працівників музею – в.о. директорки Ельвіри Єлізарової, заступника директора Валерія Чернявського, провідної наукової співробітниці Наталі Гаркуші, художника-реконструктора Володимира Гаврилова, інших фахівців. За словами учасників заходу, створення нового експозиційного вузла в музеї – це значна подія, адже таких реконструкцій в Україні ще не було. У пресконференції взяли участь відомі миколаївські науковці Олександр Смирнов, Кирило Горбенко, доктор іст. наук Олександр Тригуб, які активно долучились до відновлення музейної експозиції. На думку К. Горбенка, відкриття залу археології можна вважати одним з народжень музею. Дізнались присутні й про книжкову новину. В.Чернявський повідомив про завершення роботи над створенням видання, присвяченого історії музею. Сподіваємось, що цю унікальну краєзнавчу книгу зможуть побачити й читачі нашої бібліотеки.

Тож попри війну культурне середовище Миколаєва продовжує відновлюватись та розвиватись. Щиро вітаємо Миколаївський обласний краєзнавчий музей з відкриттям експозиції залу археології! Бажаємо вдячних відвідувачів, охочих знати якомога більше про історію рідного міста, Миколаївщини, України!

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на twitter
Twitter