Календар афіш Миколаєва
Календар
Додати
Додати
Кабінет
Кабінет

«Антарктида стає ближчою»

24 Кві (Ср)
13:00
4 Адміральська вулиця

Не пропустить подію, додайте в гугл календар: 👉 додати📅

«Антарктида стає ближчою»

🏢Музей суднобудування та флоту

🤔 Що повʼязує Миколаїв з відкриттям Антарктиди?

Вже цієї середи відбудеться відкритий захід «Роль миколаївців у дослідженні Антарктиди». Історія Антарктиди починається не в момент відкриття, а за часів, коли ніяких людей на планеті ще й не існувало. Вчені вважають, що Антарктида була частиною найдавніших суперконтинентів і остаточно відокремилася від них тільки 100 мільйонів років тому. У той час вона була теплою і квітучою, на ній росла папороть і сосни, мешкали динозаври.

Але досліджувати це питання не так-то просто: більшість останків приховано під товстим шаром криги. У 1819 році у подорож вирушили два шлюпи: «Восток» під командуванням капітана 2-го рангу Фадей Беллінсгаузена та «Мирний», капітаном якого став лейтенант Михайло Лазарєв. Обидва моряки тісно пов’язані з історією нашого міста: Лазарєв був головним командиром Чорноморського флоту у 1833-1851 роках, а Беллінсгаузен брав участь у будівництві фрегата «Флора», що будувався на Миколаївському адміралтействі. Під час експедиції було відкрито 29 островів, проведено метеорологічні, географічні, океанологічні спостереження, зібрано унікальні колекції рослин, тварин, одягу та зброї місцевих жителів островів Південної півкулі. Однак з плином часу радянська міфотворчість перетворила цю експедицію на антарктичну, приписавши їй славу першовідкривача «крижаного континенту».

Тому під час заходу поговоримо, як формувався російсько-радянський міф про першовідкривачів Антарктиди, хто насправді першим ступив на крижаний континент, що досліджують вчені української антарктичної наукової станції «Академік Вернадський», а також познайомимося з особливостями тваринного і рослинного світу шостого континенту планети.

🗓️Коли? 24 квітня о 14:00.
📍Де? Миколаївський музей суднобудування і флоту (вул. Адміральська, 4).

Для розуміння кількості можливих відвідувачів заходу, просимо пройти онлайн-реєстрацію: https://bit.ly/identity_april

Проєкт «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне і майбутнє» реалізується ГО «Центр навчання та освіти дорослих “Південь”» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» та у партнерстві з управлінням з питань туризму та курортів Миколаївської ОВА, Агенцією розвитку Миколаєва, Миколаївським обласним краєзнавчим музеєм, Миколаївським музеєм суднобудування і флоту та ТРК «МАРТ».

Джерело заходу: https://www.facebook.com/910296117513698

Отримуйте обрані афіші в telegram боті

Ще цікаві афіши